Wściekłość i impotencja Izraela, ostatnie dni

Izrael jest właściwie bezbronny i poniżony. Nie jest to przypuszczenie, ani nic dobrego z punktu widzenia perspektyw na pokój. Jest to całkowicie wynikiem intryg i gierek Netanjahu i doprowadziło do poważnej eskalacji w regionie. Dziś trwa nieustanny ostrzał Damaszku. Pracownicy naszego biura prasowego w swoich domach i pokojach hotelowych słyszą syreny i spadające pociski.

Wczoraj syryjska obrona powietrzna zestrzeliła izraelski dron pociskiem nieznanym wcześniej reżimowi Izraela. Przy pomocy tego drona kierowano ogniem moździerzy i Gradów z obozu Jarmuk w południowym Damaszku spadających na cywilne dzielnice całego miasta. Dzisiaj dżihadysta ISIL pojmany w tym obozie zeznawał o izraelskich oficerach kierujących ostrzałem przeciwko infrastrukturze, sieci wodociągowej i elektrycznej stolicy. Udało im się dokonać dzieła zniszczenia.

Chwilę wcześniej przez dwa dni Izrael dokonywał ataków z powietrza przy pomocy dronów i artylerii na pozycje armii syryjskiej na obszarze UNTSO (United Nations Treaty Supervision Organization). Pomimo wymogów traktatowych ONZ nie sporządziło raportów na temat tych pogwałceń.

Plan Izraela ma 2 elementy:
1) starają się wymusić na Syrii użycie nowej broni dostarczonej przez Rosję; jeśli Syria posiada – jak wierzą Izraelczycy – Iskandery, to izraelskie oddziały na okupowanych wzgórzach Golan są bezużyteczne
2) ponieważ zbliża się moment podpisania przez Iran kontraktu na systemy S300 Izrael atakując Syrię propaguje jednocześnie w prasie dezinformację nt. ataków przez siły irańskie na swoje terytorium, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca; to przejaw krańcowej impotencji i idiotyzmu Natanjahu odkrywającego swoje karty.

Brak w prasie wiarygodnych analiz sytuacji na Bliskim Wschodzie i wojny z ISIL nie jest przypadkowy. Izrael ma coś do ukrycia – serię poważnych wpadek Netanjahu, które uczyniły Izrael bezbronnym, pomimo jego licznych sił powietrznych i arsenału jądrowego. Możliwe, że teraz obserwujemy kolejny „sierpień 1914”, rozbiegówkę wojny światowej. To odniesienie było ciągle nadużywane, prawie tak często jak „holokaust”, ale tym razem może być inaczej.

Dowiedźmy, że Izrael jest bezbronny:

W lutym 2015 USA usunęło Iran i Hezbollah z listy organizacji terrorystycznych. Izraelowi powiedziano, że to błąd urzędników. Obecnie, kilka miesięcy później, oba kraje są wciąż poza tą listą.

W 2014 przewodniczący szefów połączonych sztabów gen. Martin Dempsey, człowiek mający mało sympatii wobec Izraela, skierował dwa okręty z systemami AEGIS na M. Czarne, naruszając tym samym traktaty. Rosja odpowiedziała 10 kwietnia 2014 z użyciem zaawansowanych urządzeń walki elektronicznej unieszkodliwiając AEGIS na USS Donald Cook. Te dwa okręty to kręgosłup izraelskiego systemu obrony powietrznej Żelazna Kopuła. USA używa okrętów z AEGIS również dla swojej obrony. Trzeba wiedzieć, że antenowy szyk fazowany jest bezużyteczny poza obszarami morskimi. Prezydent Obama rozkazał wyłączenie Żelaznej Kopuły w odpowiedzi na wtrącanie się Netanjahu do spraw wewnętrznej polityki USA, nie tylko dotyczących relacji z Iranem, ale również w obszarze służby zdrowia, ubezpieczeń społecznych, praw pracowniczych i innych. Netanjahu blisko współpracuje ze przestępczością zorganizowaną by załamać gospodarkę USA i ukarać prezydenta Obamę. Te wysiłki wzrosły 10-krotnie odkąd podpisano porozumienie z Iranem i ostatnio objęły także posunięcia przeciw Chinom, w tym, jak twierdzą raporty, użycie taktycznej broni nuklearnej w Tiancin. 10 dni po wybuchach pierwsze przecieki od inspektorów IAEA mówią o broni mocy 20 kiloton.

Porozumienie Iranu i Rosji w/s dostarczenia systemów S300 obejmą, według doniesień z Moskwy, modernizacje gwarantujące skuteczność przeciw izraelskim nuklearnym pociskom balistycznym, przeciw jakiejkolwiek taktyce zastosowanej przez siły powietrzne Izraela, i przeciw zagrożeniem kluczowych obszarów Iranu przez pociski manewrujące wystrzeliwane ze zbudowanych przez Niemcy dla Izraela okrętów podwodnych Delfin.

2 maja 2013 o godz. 2:30 rano Syria zatopiła izraelski okręt podwodny Delfin używając rosyjskich zaawansowanych systemów walki przeciw takim okrętom. Systemy, zaprojektowane do zwalczania na Bałtyku okrętów podwodnych z napędem elektryczno-dieslowskim, zostały ulepszone przez ostatnie kilka miesięcy i będą również dostarczone Iranowi. W ten sposób Zatoka Perska i Ocena Indyjski będą poza zasięgiem wrogich jednostek.

Zabiegi dyplomatyczne Iranu w relacjach z Indiami i, w mniejszy stopniu, z Arabią Saudyjską, oraz „taniec” z Turcją wymanewrowały reżim Izraela. Skutkiem jest m.in. niedawne otwarcie ambasady brytyjskiej w Teheranie.

Katastroficzny Scenariusz Netanjahu

Izrael czuje się zmuszony do użycia broni jądrowej przeciw Iranowi, jednak nie posiada odpowiedniej platformy do jej wystrzelenia, ponieważ izraelskie pociski balistyczne mogą być z łatwością zestrzelone przez S300. Dlatego reżim syjonistyczny jest zmuszony atakować „miękkie cele” – Indie, Arabię Saudyjską, Turcję, Chiny, i być może jak ostatnio mogliśmy zobaczyć, Francję.

Ten sposób myślenia, sprawdzony podczas zamachów 11 września, przestał już działać.

Gdyby Iran został zmuszony do odpowiedzi na izraelską prowokację a Żelazna Kopuła działała naprawdę – bo nie działa – to Izrael zostałby zniszczony w przeciągu godzin. Iran jest po prostu zbyt potężny i całkiem sprytnie wyprodukował tysiące rakiet średniego zasięgu z ładunkami konwencjonalnymi o niebagatelnej sile rażenia. Co gorsza bombardowanie Gazy, Syrii i saudyjskie naloty na Jemen sprawiły, że reakcja międzynarodowa na irański atak rakietowy – nawet gdyby TelAwiw i Hajfa zostały zrównane z ziemią, co zajęłoby tylko godziny – byłaby stłumiona.

Nikogo to już więcej nie obchodzi.

USA, bez względu na to kto zostanie prezydentem w 2016, będzie tylko stać i patrzeć. Ameryka poznała efekty interwencji w 1973 – embargo na ropę i załamanie gospodarcze. Dzisiejsza pozycja Rosji i Chin pozbawia USA możliwość jakiejkolwiek odpowiedzi, nawet jeśli Trump zasiądzie w gabinecie owalnym.

Media zignorują i umniejszą znaczenie takiego wydarzenia, co czyniły już wobec Izraela kilkukrotnie. Izrael poczuje na własnej skórze czego doświadczali dotąd inni.

Israel’s Rage and Impotence, the Final Days

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s