Referendum – znowu idiotyzm Polaków, wstyd dla Polski

Po raz kolejny Polacy dostarczają dowód, że chyba jednak nie dorośli do własnego państwa.

Znowu lenistwo, głupota, ignorancja, cynizm powodują, że Polacy zamiast tłumnie wyrazić swoją wolę, opinię przy urnach wyborczych, postanowili nie uczestniczyć w referendum.

Potem znów będzie głośno słychać wszechobecne, irytujące, skamlanie w mediach i prywatnych rozmowach, jak to niedobrze się dzieje w kraju, jacy ci politycy skorumpowani i niekompetentni. Lepiej jest oddać losy kraju w ręce podobno skompromitowanych polityków, a samemu sobie ponarzekać przy alkoholu albo na papierosie.

Życie polityczne Polaków potwierdza, że rację mają USmanie opowiadając sobie „Polish jokes” bo tak głupiego narodu w Europie to ze świecą szukać, no może jeszcze na UPAdlinie i w Kosowie jest gorzej. Polakom w niewytłumaczalny sposób umyka związek pomiędzy głosowaniem, a decyzjami politycznymi podejmowanymi przez władzę wybraną w wyborach.

Jak można nie rozumieć tej jasnej jak słońce prawdy, że skoro Polacy nie głosują, to znaczy, że odpowiada im istniejący stan rzeczy i w ten sposób legitymizują zbieraninę pasożytów, która zasiada w parlamencie?

Oczywiście teza, że tak tragicznie niska frekwencja była wyrazem jakiegokolwiek „protestu”, jest nie do udowodnienia, to czysta spekulacja dopóki nie przeprowadzi się wiarygodnych badań.

Nie ma znaczenia, że pytania były nieprecyzyjne – trzeba iść z patriotycznego obowiązku by nie zmarnowały się państwowe wydatki na organizację, by zasygnalizować, że są to tematy ważne, by wyrazić chęć zmian (czy chociażby dla samego zdrowia). Jest to jedyny sposób by tego dokonać. Chwała tym, którym się chciało.

Reszta tkwi w absurdalnych oparach samozadowolenia, jak po porażce w nogę z Niemcami.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s