Jahwe – okrutny tyran, „bóg” chrześcijan, muzułmanów i żydów zdemaskowany!

Wstęp do poniższego artykułu zawiera wiedzę ezoteryczną. Zdaję sobie sprawę, że może to być niestrawne dla części czytających, ale cóż. Artykuł zawiera drastyczne treści [+18]

Jahwe – istota ta znana jest na Ziemi pod wieloma nazwami. Takimi jak: jahwe, jehowa, „bóg”, allah itp. Jest ona założycielem trzech religii – tzw „mojżeszowych”. Pisałem o tym na swojej stronie nie raz, teraz tę wiedzę powtórzę. Trzy religie mojżeszowe, które blokują rozwój cywilizacyjny, duchowy, emocjonalny i każdy inny – to chrześcijaństwo, judaizm i islam. Oni tylko z pozoru modlą się do innych „bogów”. Na poziomie duchowym jest to jedna i ta sama istota, występująca pod wieloma nazwami, kultami i mutacjami. Chrześcijaństwo jest zmodyfikowaną wersją judaizmu dla Europejczyków, m.in. z dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Zaś islam jest modyfikacją judaizmu dla Afrykanów i Saracenów z Azji.

Na głębszym duchowym poziomie, istota o nazwie jahwe jest duchową „świadomością zbiorową” – takim „zbiorowym umysłem” tej planety. Istota ta prezentuje najniższe możliwe cechy, takie jak: okrucieństwo, zazdrość, pycha, mściwość itp. Jej „pokarmem” są energie zła i cierpienia, które są generowane celowo – wszystkie systemy na tej planecie są ustawione dokładnie tak, by istoty maksymalnie cierpiały. Energia ta jest „zbierana” z całej planety i zasysana przez jahwe.

Jahwe nie jest żadnym „bogiem”, nie jest Stwórcą wszechświata. Jest raczej lokalną (w skali ogromu kosmosu), ziemską, pasożytniczą anomalią, która musi zostać zniszczona. Tj. istoty na Ziemi powinny przeprowadzić proces odcięcia się od niej. Jeden starozakonny straszył mnie na moim blogu, żebym poczytał stary testament, bo walczę przeciwko samemu „bogu” i przeciwko jego narodowi wybranemu (Izrael). Cóż, walka z, i unicestwienie tak zdegenerowanej, pasożytniczej i okrutnej istoty, powinna być wręcz świętą powinnością każdego prawego i światłego człowieka.

Choć wersja chrześcijańska tego egregora przeszła pewną niewielką ewolucję w kierunku humanizmu, to istota jahwe zachowała swoją okrutną i mściwą naturę. Otóż, atakując tego typu byty, narażamy się na tzw „prawo wahadła”. Egregor się po prostu broni i wyrządza krzywdę tym, którzy mają odwagę sprzeciwić się jemu. To dlatego w przeszłości tych, którzy twierdzili, że Ziemia jest kulą, spotykały takie rzeczy jak procesy inkwizycyjne i spalenie na stosie. Obecnie gdy atakuje się elementy tego egregora nacechowane ogromną energią emocjonalną wielu ludzi, np Jana Pawła II, to odwet ze strony tegoż egregora jest szczególnie bolesny.

Czy jest to pewien ogólnoplanetarny spisek wiadomych „pustynnych plemion”? Oceńcie to sami, tutaj i tak powiedziałem za dużo. Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu na temat „boga” do którego tak wielu z nas śle modły. Oryginał jest w języku niemieckim, treść została przetłumaczona na język polski przez Czytelniczkę mojej strony, za co dziękuję.

Autor wstępu: Jarek Kefir

Proszę o podanie dalej tego info!

____________________________________________________________

Cytuję: „Żadna inna figura minionych trzech tysięcy lat tak niekorzystnie wpłynęła na historie świata jak „Jehowa“.

Najbardziej krwawy ślad , poprzez wieki pojawia się w jego imieniu, uzyskane dobra dzięki trudowi i pracowitości zrabowano w jego imieniu. Ilość wyznawców Jehowy jest prawie tak ogromna , jak nieznajomość charakteru tego sztucznego tworu, bo prawdopodobnie tylko nieliczni zajmują się tym głębiej.

Wygląda na to, ze pozostanie tak przez długi czas. Dlatego, ze nasza w całości rasa ludzka szczególnie przez to ucierpiała, można uzyskac pelny sens przez nieco blizsze zajecie się tym.

Kto to wiec jest ten „Jehowa“ ,co to jest za twor, który jeszcze dzisiaj i nie tylko w swoim czasie przez niego „narod wybrany“ jest czczony, przywolywany i uzywany, bo jak również przez wielu ludzi z innych narodów, poprzez misje dobrowolnie albo wskutek przymusu ?

Przyjrzyjmy się wiec na poczatek temu narodowi, którego to religia, rozwoj narodowy i historia jest aż tak scisle miedzy soba spleciona niż u prawie kazdego innego narodu tak, ze jest prawie nierozdzielna od „boga“ , z ktorym się polaczyl.

Okolo 1400 roku przed zmiana rachuby kalendarzowej ( p.n.e) , na poludniu i na wschodzie polwyspu synajskiego zyly semickie plemiona, które zwaly siebie „hebrajczykami“. Nieco pozniej przybyli dodatkowo uciekajacy z Egiptu pasterze drobnego bydla – nomadzi, którzy zwali siebie „izraelitami“.

Obie gromady polaczyly się w dwunastu szczepach, które z ich przyowodca Mojzeszem na gorze Synaj zostaly razem wlaczone do pojedynczej jednostki religijnej z powolna rozbudowa silnie nacechowanego religijnie panstwa sakralnego, z roznymi swietymi wiezami i miejscem pielgrzymek jako centrum.

Poczatkowo w obszarze religijnym znali oni cala palete kultow : kult glazow, kult bostw natury, bogowie domow (Terafim), kulty zwierzat (ciele, waz), swietych drzew, zrodel, kamieni. Jednoczesnie niektorzy z nich wynalezli jednego boga o imieniu „el“, pewnego pana,którego najbardziej wystajacym znakiem rozpoznawczym byl jego szczególnie wielki czlonek.

Ten „bóg“ znowu stopnial nieco pozniej z bogiem wynalazkiem pewnej innej grupy z jej już wspomnianym Jehowa. Krok po kroku kasta kapłanów powstala przy kulcie Jehowy wypierala pierwotne kulty zwiazane z Natura. Czczenie tego tylko jedynego Jehowy stało się charakterystycznym znakiem rozpoznawczym tych dwunastu plemion, które wiec nazwaly się „ ludem Izraela“.

Ten przebieg zakonczyl się okolo 1200 (p.n.e.)

W miedzyczasie okola konca epoki brazu w Palestynie („kraina Kanaan“) i w Syrii powstawaly male panstewka z rzeczywiscie wysokimi kulturami – kraje, w ktorych „miod i mleko plynelo“. Jednak już wtedy popelniono ten blad, ze na korzysc wlasnego dobrobytu zaniedbano armie. Tylko male, czesciowo zlozone z zawodowych zolnierzy armie mialy chronic przed obcymi przybledami.

Oni jednak wkrotce przyszli:

Planowo przenikajacy z pustyni Izraelici zniszczyli waska siec malych panstw kanaanenskich. Przy czym swoje odkrycia zawdzieczali swojemu bogu- jehowie, zawsze wyzszej „władzy“,kiedy to swoje napady usprawiedliwiali jakoby przez „niego“ wydawanymi „rozkazami“.

Dla ich przywodcow było to o wiele latwiejsze z rozpoczynaniem wojny w imieniu „boga“, niż z własnej inicjatywy. Ludowi mogli powiedziec „bóg tego chce“. I nikt przy tym nie mogl się przeciwstawic z wlasnymi pogladami albo je przedlozyc.

„ Niszcz, o Izraelu , ich wielkie i piekne miasta, ktorych nie wybudowales, i domy pelne dobr, ktorymi ich nie wypelniles, i wydrazone studnie, ktorych to nie wydrazyles, i winnice i drzewa oliwkowe , ktorych to nie posadziles“. Jehowa, ich praktyczna wymowka, ich przeprosiny i usprawiedliwienie dawal wszystko to w ich reke, co inne narody wypracowaly i kultywowaly.

I obok utrzymujacego się masakrowania Kanaaejczykow w Starym Testamencie również zwanych „Amoryci i Hetyci“, napadaja Izraelici rownoczesnie ich sasiadow, Amonitow i Moabitowi,zabijaja głosi Biblia tych ostatnich przy już jednej bitwie „ 10000 mezczyzn, wszyscy mocni i waleczni mezczyzni“.

Jeśli się przy tym pomysli, ze w owczesnych czasach niektore ludy skladaly się z okolo 10 – 20000 osob , to wtedy można wlasciwie oszacowac wielkosc tej rzezi. Oni ciagle napadaja na Filistrow, z ktorych to już sam Izraelita Semger za jednym razem ubil 600, jednym kijem na bawoly ubil i uwolnil Izrael, tak nam to przetlumaczyl Marcin Luter.

Wlasnie ta smiertelna wrogosc wobec indogermanskich Filistrow, którzy panowali w pieciu panstewkach strefy wybrzeza ( Gaza, Astod, Ekron, Askalon, Goth) i te w pelni pochodzace z wysp Egejskich, sluzyla do tego, aby te wczesniej rozdzielone plemiona stopic razem.

Izraelici napadali wielokrotnie aż do calkowitego wyginiecia – Tsikali, Midianiterow, i Aramejczykow.
Zreszta czterokrotnie napadli również na samych siebie pomiedzy rokiem 1200 a 1000 (zm.r.k.).

A wiec odbywaly się te rzezie obcych ludow nie przypadkowo czy „amatorsko“, czy to poprzez zadnych krwi band rycerzy stepowych krzakow, rabusiow albo odcinajacych glowy, lecz wskutek z zimna krwia zaplanowanych przez „krolestwo kapłanów i jego swiety lud“ (2 Moj. 19,6), poprzez czysty z „boskiego ducha Jehowy napedzanych“ pasterskich natur (Noth), na rozkaz „charyzmatycznego przywodcy“ (Würthwein).

Zawsze wyprzedzajaco mordowal Jehowa, który „nikogo niepokaranego“ nie pozostawia, którego nos dymi, z którego ust dobywa się „trawiacy ogien“, który „rozsiewa plomienie“, uwalnia deszcz z siarki, zsyla zarzace się zmije i dzume, ten „ bóg wielu armijnych zastepow wojownikow“, ten od „tasmowego uboju“ przez Izrael, „ten prawomocny wojownik“, „straszliwy bohater“, „straszliwy bóg“, „fanatyczny bóg“, ten który przesladuje przewinienie ojcow w ich dzieciach aż do trzeciego i czwartego pokolenia.

( Trzeba uwaznie przyjrzec się doborowi slow „ Swietego Pisma“). Wiadomo, ze Jehowa pojawia się czasami „milosierny“, tworzy „miejsca lecznicze“ – zreszta troszczy się on tylko o „zydowskich ziomkow“, tak jak to odczytujemy z biblii. Prawie zawsze od niego wychodzi „nieszczescie“, „zniszczenie, nagla zguba“, i to po rowno dla „wszystkich mieszkancow Ziemi“.

Przy jego nadejsciu jakoby trzesie się ziemia, gory się chwieja, i przeciwnicy zdychaja jak muchy.
Uwazajcie wrogie panstwa , w wypadku gdy zetkniecie się z Jehowa. „ Jeśli ja Jahwe, twoj bóg, w twoja przemoc je oddalem , powinienes ty wszystkich, kto z mezczyzn jest wewnatrz , zabic mieczem, za to kobiety i dzieci, bydlo i wszystko, co znajduje się w panstwie …. uzywac „ .

(Henry Morgenthau potrzebowal to tylko przepisac z biblii).

W innym miejscu nazywa się to: „ nie powinienes zadnej duszy pozostawic przy zyciu“.

Ten Jehowa, ten monstrualny wymysl – opetany przez absolutyzm jak zadne poronienie z historii religii przedtem i z takim okrucienstwem, bestialstwem, którego to po nim zadne go nie przescignelo stoi nie tylko za kulisami historii judaizmu, lecz również w tle calej historii chrzescijanstwa.

I to jeszcze do dzisiaj ! Przeciez jeszcze dzisiaj koscioly wymagaja od calej (!) Ludzkosci , wiary w nie, modlitw do nich, umierania za nie. Jest to bóg, który pieni się z zazdrosci i zemsty, który nie dopuszcza zadnej tolerancji albo innej wiary, co więcej kazdej wspolnoty z poganami, z „gojami“, którzy są „rasha“ – mianowicie bezbozni – ostro zakazuje, który wymaga „ostrych mieczy“ , aby wykonac na nich „odwet“.

„ Jeśli ciebie PAN, twoj bóg, wprowadzi do ich kraju…. i on wyniszczy wiele narodów przed toba tak …. ze to ty je uderzasz, bo tak wlasnie powinienes to przez ta klatwe (Cherem) wykonac. Nie powinienes z nimi zawierac zadnego przymierza i okazywac im zadnej laski… waszych corek nie powinniscie oddawac ich synom, i ich corek nie powinniscie brac dla waszych synow…. Wytepisz wszystke narody, które pan, twoj bóg, tobie je da. Nie powinienes ich chronic“.
Halleluja,halleluja.

Tego boga nic tak nie zadowala jak zemsta i ruina. On wznosi się w krwawym rauszu. Od zniszczenia przez Izraelitów kanaanejskich panstewek, i o ktorych to – jeszcze dzisiaj – zwie się to pomniejszajac „przejecie kraju“, historyczne ksiegi Starego Testamentu są na długi czas kronika ciagle ponawiajacej się masakry bez podstaw i bez litosci (Brock).

„Patrzcie wiec, ze to ja jestem jedyny i zaden bóg nie jest obok mnie!….

Tak naprawde zyje ja wiecznie. Jeśli ja ostry moj polyskujacy miecz i moja reka siega z kara, to tak chce się mscic na moich wrogach…. chce moje strzaly czynic pijane ich krwia , i moj miecz powinien zrec mieso, z krwia ubitych i uwiezionych, z glow klotliwych wrogow“ !

Ten „bóg“ Jehowa jest wedlug jego wypowiedzi gorszy niż jakikolwiek inny bóg świata. Nie ochrony zycia domaga się on, nie rownego prawa dla wszystkich ludzi, lecz przeciwienstwa. Ciagle steka on o niedociagnieciach przy przeprowadzaniu wyniszczajacych rozkazow albo nawet o zbrataniu się z poganami : „ Również tacy nie wytepiaja narodów, jak ja, PAN, który to przecież nakazal, lecz lacza się oni z poganami i ucza się od nich ich prac i sluza ich bozkom….“

Bowiem ten „bóg“ chce być „jedynym“ bogiem, niczego wokol siebie nie tolerujac, jest jednym bogiem „always at war with other gods“ ( Dewick). Tlum. Z ang. „zawsze w wojnie z innymi bogami“. Kazda konkurencja musi zniknac. Jest wypowiedziana totalna wojna religijna – tabula rasa!

„ Zniszcz wszystkie swiete miejsca , gdzie poganie, ktorych przepedziliscie, sluzyli swoim bogom… i wyrywajcie ich oltarze i rozbijajcie ich kamienne symbole i spalcie ogniem ich swiete pale, rozbijcie wizerunki ich bozkow i wytepcie ich imiona…“. ( Kiedy jednak raz taka „noc krysztalowa“ odbywa się przeciwko ludowi Jehowy, wtedy podnosi się wielki wrzask).

Kto przeciwstawia się rozkazom Jehowy , kto nawet radzi, stworzenie sobie innych idealow czy bogow i sluzy im , obojetnie czy to jest „twoja zona bedaca w twoich ramionach albo przyjaciel, który jest dla ciebie tak mily, jak twoje zycie „ , to każdy z takich musi umrzec.

„twoja reka powinna być pierwsza w zabiciu go….“

Odsuniecie się od Jehowy zostaje osadzane jak zdrada malzenska, poniewaz Jehowa sprawuje funkcje malzonka. Nie jako ten od jednej bogini, lecz jako malzonek Izraela.

Kto się chce od niego odlaczyc i jest kobieta, zostaje okreslona jako „kurwa“, „kurewskie dziecko“, „wiarolomczyni“ , „swiatynna dziwka“. Mezczyzni ida „z kurwami“, ten „kraj ucieka przed PANEM w kurestwo“, kiedy to ktos podejmuje rzadka probe uwolnienia się od monoteizmu, otrzymuje „kurewska zaplate na wszystkich klepiskach“.

Biblia, to „Slowo boże“ przedstawia nam ta „Ziemie obiecana“, ten „Swiety kraj“ jako pewien rodzaj raju dziwek.
Niewielkie, chociaz czasami podejmowane wysilki Izraela w uwolnieniu się od Jehowy , są porownywane do bedacych w rui zwierzat.

Biada, jesli ten narod nie poslucha ! Jehowa zapowiada niezliczone okropnosci, nadejscie „szaranczy, rozczlonkowanie i goraczke, ze wam zgasna oczy i zycie zniknie… . I ja chce dzikie zwierzeta naslac miedzy was, które pozra wasze dzieci i rozerwa wasze bydlo.“

Tak, on chce nadal, szaleje on jak zawsze znowu, „ siedmiokrotnie więcej karajac z woli waszych grzechow tak, ze powinniscie jesc ciala waszych synow i corek….“.

( Kanibalizmu w Nowej Gwinei nie powinni zydzi i chrzescijanie osadzac. Spozywanie ciala syna bozego i picie jego krwi – nawet jesli w symbolicznym znaczeniu – jest jeszcze do dzisiaj obowiazkiem chrzescijan). „ I ja chce wasze panstwa uczynic pustynnymi i wasze swietosci zniszczyc …. i z drzacym mieczem być za wami w tyle….“

Nigdy nie jest aż tak zatwardzialy ten bóg z jego grozbami zemsty jak za kazde najmniejsze nieposluszenstwo:

„ Przeklety bedziesz w kraju, przeklety bedziesz na roli… . Przeklety bedzie owoc twojego ciala….
Przeklety …, przeklety …. ,przeklety …. . Ten PAN chce tobie wszczepic dzume, … . Ten PAN chce ciebie uderzyc egipskim wrzodem, ospa z wrzodami i strupami, ktorej nie mozesz uleczyc. PAN chce cie uderzyc zlosliwymi wrzodami… od podeszwy stop aż do skroni… do tego PAN chce pozwolic, żeby wszystkie choroby i plagi przeszly na ciebie“, itd., itd. .

Zabijanie jest Jehowy wielka rozkosza. Masowy mord w wojnie u Izraelitów jest sam przez się zrozumialy , tak jak również w czasach pokojowych wyroki smierci – zwykle poprzez ukamieniowanie , wyjatkowo palenie zywego ciala – było jakoby na rozkaz Jehowy wspanialomyslnie wykonywane.

Nie tylko zabojca musi umrzec, również ten, kto obrabowal innego czlowieka, kto uderzyl ojca albo matke albo tylko ich przeklina, jest dla smierci. Tak samo Jehowa naklada kare smierci za zdrade malzenska – naturalnie tylko kobiete lacznie z jej kochankiem – stosunek seksualny podczas menstruacji, kurestwo corki kaplana, brak krzyku u zareczonej przy gwalcie, kazirodztwo, homoseksualnosc, obcowanie ze zwierzetami.

Kobieta nawet była przewidziana do zabicia , jesli zblizyla się obnazona do jakiegokolwiek zwierzecia – „ i to zwierze tez“ (3 Moj. 10.16 ). Wszystkie kobiety są przez Jehowe uznane jako niepoprawne, lekkomyslne, oprocz tego malo powazane, jak już wyraza to wspolne zestawienie „kobiety, niewolnicy, dzieci“ .

W Jehowy „pismie swietym“ kobiety są wielokrotnie szkalowane, wyszydzane, krzywdzone i wyparte ze spolecznego zycia. Wszystko to pozniej ponownie wraca w chrzescijanstwie na prawie dwa tysiace lat i jest jeszcze w najwiekszej czesci do potwierdzenia w koscielnej hierarchii.

Rozumie się już samo przez się, ze Jehowa wymaga kary smierci za oddawanie czci innemu bogu jak również za bluznierstwa przeciwko niemu, dalej za zaniechanie obrzezania, za czary, za przepowiednie, dotkniecie gory Synaj.

Nawet zblizenie się do ofiarnych budynkow przewiduje kare smierci, jak również niewlasciwy ubior najwyzszego kaplana w swiatyni, praca w szabat, spozywanie macy w czasie paschy, spoznione dostawy ofiar – paschy, jedzenie miesa ofiar po trzecim dniu, celowe naruszenie porzadku ofiarnego, nieposluszenstwo wobec kapłanów i sedziow i wiele innych…. .

Zadawanie smierci u Jehowy ma już pewien rodzaj religijnego pietna. I to oddzialywuje z powrotem na ludzi, którzy go czcza. Bo tak , jak się miedzy soba w duchu Jehowy oklamuje i oszukuje – Thanar Jude, Rebekka Esau , hebrajskie placzki faraona, Laban Jakuba ( jego imie przetlumaczone oznacza Podstepny), on z kolei swoich braci – tak zabija się również w duchu Jehowy bez jakichkolwiek skrupulow.

Sam Jehowa pochlania tak ludzi, pluje ogniem , zalewa morskimi powodziami, morduje bez konca, nie tylko pojedynczych, lecz również cale grupy. Wszystkich pierworodnych u Egipcjan, rebeliantow i bezwstydnych na pustyni, trzy tysiace czcicieli zlotego cielca.

A wiec nie może to być żadnym grzechem, żadnym przestepstwem, jezeli to wszystko nasladuje się wedlug Jehowy : „Tak rzecze PAN , bóg Izraela : każdy opasany swoim mieczem …. i uderzaj swojego brata, przyjaciela i blizniego“.

Jehowa zabija „cala armie faraona…. tak , ze nikt z niej nie pozostanie….. jaki wspanialy czyn“. Jehowa zabija rodzine wysokiego kaplana Eli, domy kroli Jeroboam, Baesa, Achab, on niszczy miasta takie jak Sodoma i Gomorra zsylajac „siarke i ogien z nieba“, cala owczesna ludzkosc poprzez potop.

Skandaliczne jest jednak to : katoliccy historycy koscielni wcale tego nie podwazaja. „Biblia zawiera historie wielkiego panstwa, mirabilia, które bóg uczynil w kosmosie i w historii.“ tak pisze katolicki historyk jeszcze dzisiaj. Tu brakuje slow.

Wsteczne oddzialywanie zbrodni poprzez stworzonego przez ludzi i sprytnie niewidzialnej „persony“ wzniesionej do figury Jehowy, musialo nastapic i nie kazalo na siebie dlugo czekac. Jeśli PAN tak to wszystko uczynil, Izrael bedzie zawsze od nowa zachecany do pewnego rodzaju manii wielkosci. „ od dzisiejszego dnia chce wdrozyc strach i przerazenie przed toba na wszystkie narody pod całym niebem.“

„Powinniscie polowac na waszych wrogow i powinni oni przed wami wpadac na miecz. Pieciu z was powinno popedzic stu, i stu z was powinno popedzic dziesiec tysięcy.“ Ponieważ ten PAN tego wszystkiego chce, a nawet rozkazuje, wiec nie jest to w całości również w najmniejszym stopniu kryminalne, lecz dobre, w istocie swej religijne, sama w sobie wojna jest poboznym aktem, czyms swietym, oboz wojenny po prostu najstarsza świętością.

Same wojny beda przewazajaco prowadzone jako „swiete wojny“, wojna bedzie sprawa Jehowy. Wszystkie sukcesy beda przypisywane tylko jego sile, zwyciestwa są zwyciestwami Jehowy, ci wrogowie są wrogami Jehowy, jego wlasni zabojcy są „jego narodem“, i lupy naleza się oczywiscie jemu. Wszyscy rebajla przed poczatkiem walk beda „poswiecani“, przed masakra przynoszone ofiary.

Istnieje zorganizowany, najbardziej wplywowy kler. Ten pyta przed bitwa Jehowe i modli się do niego. Arka przymierza gwarantuje jego obecnosc, eskortuje wojownikow. Kaplani podjudzaja wytrwale, niweluja strach w glowach walczacych i dodaja odwagi : „Bo wasz PAN, wasz bóg, idzie z wami….. „ . „„PAN“, moj znak polowy…. „

Wszystko to powraca ponownie w chrzescijanstwie i najbardziej haniebne jest w tym to, ze do dzisiejszego dnia ciagle znowu powraca pod chrześcijańskim przywodztwem.

I tak postepowali Izraelici wedlug wskazowek ich Pana. Zniszczyli oni najbardziej znaczace krainy Sikon i Og na polnoc od Moab. Zlikwidowali Sikon, krola Amarytanow, w ten sposob „ wypelnilismy rzucona klatwe (Cherem) we wszystkich panstwach, na wszystkich mezczyznach, na kobietach, dzieciach, nie pozostawiajac nikogo. Tylko bydlo dla nas zrabowalismy i lupy z panstw. „

Nie inaczej powalili oni Og, krola Basan, „ jego synow i jego caly wojowniczy lud tak, ze zaden z nich nie pozostal.“ „ I nie było zadnego miasta, którego bysmy im nie przejeli, szescdziesiat miast,… . My wypelnilismy klatwe (Cherem) na ich mezczyznach, kobietach i dzieciach, ale cale bydlo i lupy z miast zrabowalismy dla nas“.

Również „Swiete Pismo“ melduje o zwyciestwie nad Medianitami :

„ I wyruszyli oni do walki… jak to nakazal PAN Mojzeszowi, i zabili wszystkich, co było meskie. Lacznie z tymi pobitymi usmiercili oni również kroli ( Medianitow)… . I dzieci Izraela wziely w niewole kobiety Medianitow i ich dzieci, cale ich bydlo, caly ich dobytek : oni zrabowali cale ich dobra, caly ich dobytek i spalili ogniem wszystkie ich miasta, w ktorych mieszkali, i wszystkie ich wsie namiotowe.“ Mojzeszowi, przywodcy armii, jednak to wszystko nie wystarczalo.

On „ wpadl we wscieklosc“, bo wszystkie kobiety jeszcze zyly jak również chlopcy i wrzeszczal :
„Dlaczego pozostawiliscie kobiety przy zyciu !… . Tak wiec zabija wszystkich, co jest meskie miedzy dziecmi, i wszystkie kobiety, które nie są dziewicami.

Wszystkim dziewczynom, które są nietkniete zezwala dla was zyc… .
I lup ten wynosil 675000 owiec, 72000 krow, 61000 oslow. Z ludzi jednak 32000 dziewic, które byly nietkniete przez mezczyzn.“.

Przypomnijmy sobie : Ten Mojzesz w krotkim czasie przet tym dal Izraelitom „ 10 Przykazan“, z którego jedno mowi : „ Nie powinienes zabijac !“ Te przykazania widocznie odnosily się tylko wobec wlasnych czlonkow ludu.

W ten sposob „Bozy Lud“ spustoszyl miedzy 1250 i 1225 ( p.n.e) najwieksza czesc Kananei , zamordowal z religijnym okrzykiem jak „Miecz dla PANA i Gideon !“ wszystkich tam zyjacych Pogan, zabrano dalej – w najlepszym wypadku – kobiety i dzieci, ale zawsze zyciowo niezbedne stada bydla, rozpoczeto najbardziej ohydne okrucienstwa i wciskano je jako czyny bohaterskie, aż do cna spalono wszystkie wsie i miasta.

Wspolczesni archeolodzy przy miejscowosciach kanaanejskich znajduja czesto grube warstwy popiolu, które powstaly przez zniszczenie ogniem. Tak zostało Asdod przy waznej „drodze przy morzu“, jedno z najwiekszych miast epoki zelaza, pozniejsza stolica zwiazku pieciopanstwowego Filistrow, w roku 1235 ( p.n.e) calkowicie do cna spalona przez Izraelitów. Tak napadli na Hezor, na najbardziej w znaczeniu umocnione miejsce Kananei, tak zniszczono Lachis i Debir.

Amerykanski historyk Pathes na chlodno zapewnia :

„ It is true that is ethnic intolerance all through Israels history“.

„ Jest to prawda, ze ta etniczna nietolerancja jest w całości prawdy historycznej o Izraelu.“

Niekiedy wyniszczali oni cale narody. Do tego wymyslili sobie jeszcze do dzisiaj bedaca w uzyciu – ostatnio w 1933 roku wypowiedziana klatwe przeciwko Niemcom i jeszcze znajdujacej się w mocy – „ wykleciu“ ( ekskomunika). Chca oni wrogowi nalozyc klatwe „cherem“ jako w całości poswieconej ich Jehowie, jako „ofiary calopalne.“ Nic nie powinno z nich pozostac.

Kategorycznie rozkazuje PAN w takich wypadkach :

„ Nie powinienes nic pozostawic przy zyciu , co ma oddech, lecz powinienes na nich wypelnic klatwe, mianowicie na Hetytach, Amonitach, Kanaanejczykach, Peristytach, Hewitach i Jebuzytach, tak jak tobie PAN , twoj bóg przykazal, żeby oni was nie uczyli, robienia tych okropnosci bedac w sluzbie swoich bogow i tak oni wam grzeszac wobec PANA, waszego boga.“

Jak moglo dojsc do takiego utrzymania się , jeszcze dosiegajacego (cherem !) wspolczesnosc barbarzynskiego stanowiska ? Warunkiem jest bezsprzecznie najbardziej ekstremalny nacjonalizm z antyku, polaczony wokol z obca wyjatkowoscia zydowskiego monoteizmu. Oba już wczesniej wzajemnie się wspierajac w niecierpiacej zwloki nienawiści przeciw pozostalej Ludzkosci , jak i w jednym, również w nigdy nie koronowanej ciemnocie wybranstwa w nieszczesciu zydowskiego wygnania.

Duchowy rozwoj religijny, tak jak w Poganstwie – pomimo chrzescijanskiego przesladowania – do dzisiejszego dnia i wlasnie do dzisiejszych czasow wlasnie trwa nadal, nie istnieje on przy wielu wyznawcach Jehowy. Rzymski pisarz historyczny Tacyt zaleca ostroznosc z toleranja Rzymian wobec zydow z „ich twarda nieugietoscia ich zabobonow“ i okresla ich w jego „Historii“ w rozdziale o zydach jako „jedyny rodzaj ludzki znienawidzony przez bogow“ ( genus hominum ….invisum dies) .

Drugim warunkiem izraelskiego fanatyzmu i z niego powstalego wyniszczenia wielu narodów w historii świata, jest rzekome bluznierstwo wszystkich „niewiernych“, którzy powoduja „nieczystosc“ jakiegos kraju. „Bowiem wszyscy, którzy czynia takie okropnosci beda wyniszczeni… . Jam jest PAN, wasz bóg“, są to slowa Jehowy.

Wtedy Poganie byli gotowi, tolerowac boga zydow obok swoich bogow. Niestety doprowadzilo ich to regularnie do zguby. W „ksiedze sedziow“ przedstawia nam Stary Testament prawie bez wyjatku „Swiete Wojny“ przeciwko Poganom, które Izraelici prowadzili od 1200 – 1050 roku (p.n.e). Jeszcze dzisiaj ruiny wielu wielokrotnie zniszczonych wsi i miast tego 12 i 11 wieku dostarczaja odpowiedniego, archeologicznego komentarza.

To „Slowo boże“ w ksiedze Joszua przedstawia „ zajecie kraju przez przenikajacych z pustyni Izraelitów. Te „ zajecie kraju“ było taka „swieta wojna“. Byla ona prowadzona z prawie z niedoscigla brutalnoscia. Arka przymierza , poreczenie obecnosci Jehowy, towarzyszyla rzeziom. Przy pomocy arki przymierza przedostano się przez Jordan, siedem dni noszono ja przy zajetym Jerycho, przy czym siedmiu kapłanów delo w traby, aż wypelniono na wszystkich klatwe (Cherem) „ostroscia miecza, na mezczyznie i kobiecie, mlodych i starych, krowach, owcach i oslach.

Tak samo postepowal Jehowa z Ai, z Makkeda, Libna, Laschis, Eglon, Hebron, Debir, Hazo, Gibeon. Z nuzaca monotonia oglasza się „słowo boże“: „…. i nie pozostawiajcie nikogo“, „…. i nie pozostawiajcie nikogo“, „…. i nie pozostawiajace nikogo“, „… i wypelniajcie klatwe na wszystko, co oddycha“, „ caloscia lupow z tych miast i bydlem dziela się dzieci Izraela miedzy soba, ale wszystkich ludzi uderzaja ostrzem mieczy tak, aż ich wytepia , i nie pozostawia niczego, co oddychalo. „

Tylko czasami przedstawiają oni „oferty pokojowe“, dla miast, w ktorych sami nie chcieli się osiedlic.
Ich Jehowa wiedzial o prostym rozwiazaniu pokojowym, i tak do niego podchodzil : „ Jeśli stoisz przed jakims miastem, to powinienes na poczatek zaproponowac pokoj. Odpowie ci ono pokojowo i otworzy swoje bramy , to tak powinien tez caly narod być w panszczyznie, i tobie sluzyc. Oczywiscie w odwrotnym przypadku rozkazuje Jehowa, „ powinienes wszystkich , co z mezczyzn jest wewnatrz powalic ostrzem swojego miecza.“

Jest to przecież bardzo proste , albo ?

W prowadzeniu wojny przemysleli sobie pare zasad :

szpiegostwo, napad z zaskoczenia, przemarsze nocne, ataki nocne, podkopywanie murow miast, przenikanie przez szyby, wyrzutnie balistyczne i miotacze kamieni. Przez długi czas Izraelici nie posiadali wozow bojowych i konnic. Jako koczownicy (nomadzi ) nie wiedzieli zadziwiajaco przez długi czas , jak obchodzic się z konmi. Joszua i również Dawid dlatego tez rozkazywali przecinanie sciegen u tych zwierzat, które byly zlupione.

Ta księga, w ktorej cos takiego istnieje i jednej czesci spolecznstwa wmawiana jest jako „słowo boże“, może być dowolnie sprzedawana w zwiazkowej republice niemieckiej, jest dostepna dla dorastajacych, przy niej prawodawca nie chce widziec „ socjalno – etycznego zagrozenia mlodziezy“.

Dlaczego wiec ? Bo w komisjach, które zajmują się zagrożeniem z jakiejś książki dla mlodziezy – siedza przedstawiciele kosciolow ! I o tych wlasnych uszlachetnionych gloryfikowanych zbrodniach kosciol naturalnie nie sadzi zle. I wlasciwie jest to skandal ! Chcialby ktos natomiast – czysto hipotetycznie – pisac : „ Przepisy Trzeciej Rzeszy wyprzedzaly swoj czas o sto lat „ , zostalby on scigany przez straznikow etyki (moralnosci) ze „Zwiazkowego urzedu kontroli pism zagrazajacych mlodziezy“ i unieszkodliwiony.

Z powrotem do biblii i naszego objektu badawczego Jehowy. W czasach krolewskiego panowania trwaly nieustajaco wojny, grabiezce pochody, napady. Samuel, ostatni sedzia Izraela i pierwszy krol, zawojowal indogermanskich Filistrow i prawie wytepil.

Swojemu nastepcy Saulowi rozkazal on w imieniu Jehowy :
„Wiec przybadz tam i pobij Almakow ( majac na mysli calkiem ogolnikowo „tych Pogan“) i wypelnij klatwe (Cherem) na nich i na wszystkich, co ma oddech, nie oszczedzaj ich, lecz zabij mezczyzne i kobiete, dzieci i niemowleta, krowy i owce, wielblady i osly…. . „

Jednak wlasciwym skandalem jest :

Jeszcze dzisiaj przypisuje wielotomowy katolicki „Leksykon teologii i kosciola „ tym masowym ludobojcom „nieposzlakowana opinie“ i okrywa chwala : „Najglosniejsza zarliwosc dla teokratii, dla prawa i przepisów, stale posluszenstwo wobec woli boga zdobia charakter Saula.“

Jednak nie z powodu owczesnych zbrodni są naszymi wrogami dzisiejsi zwolennicy i reprezentanci ideologii zydowsko – chrześcijańskiej, ale ich uznanie tamtej pogardy wobec ludzi, ich upiekszanie barbarzynstwa, wobec którego nie pada ani jedno słowo ubolewania albo nawet nie znajduje przeprosin – nie mowiac już o calkowitym przemilczeniu odszkodowan – uniemozliwiajac tym samym kazda plaszczyzne dyskusji z nimi.

Saul ( 1020-1000 przed zmiana czasu kalendarzowego) pierwszy krol Izraela – jednoznacznie cierpial na depresje i manie przesladowcza – przywiazal się silnie do tradycji „swietej wojny“. Biblia głosi, ze Saul walczyl „przeciwko wszystkim wrogom wokol“, przeciwko Moabitom, Ammonitom,Edomitom, przeciwko krolowi Zobas, indogermanskim Filistrom i Amalektytom.

Jako ze on , naturalnie na rozkaz Jehowy , wszystkich Amalektytow, lacznie z dziecmi i niemowletami, rozkazal zamordowac, najlepsze bydlo jednak oszczedzil – z czym klatwy calkowicie nie wypelnil – rozdrazniajac aż do gniewu slabego ze starosci proroka Samuela i również naturalnie gniew PANA. Podobno „ za kare“ zostal on prawie calkowicie niszczaco pobity przez reszte Filistrow i popelnil samobojstwo – pierwsza wspomniana w biblii samobojcza smierc.

Jego nastepca zostal Dawid ( w przetlumaczeniu to imie oznacza : Oblubieniec Bozy). Kupil on sobie corke Saula Mihal za dziwaczna cene stu, wycietych Filistrom napletkow (ale ona się z tego ucieszyla). Prowadzil on od 1000-961 ( p.n.e.) jedna wojne za druga, naturalnie zawsze „przeciwko ostro uciskajacym“ .

W swej piesni dziekczynnej oznajmia on :

„ Przesladuje moich wrogow i likwiduje ich, nie nawracam ich nigdy, dopoki ich wszystkich nie usmierce, chce ich rozniesc w pyl i rozdeptac.“

Katolicki nauczyciel kosciola i „swiety“ o imieniu Ambrozy chwali go tez dlatego, poniewaz on:
„ nie rozpoczynal on zadnej wojny bez zapytania PANA o rade. Dlatego tez wychodzil on ze wszystkich bojow jako zwyciezca, z reka na mieczu aż do poznej starosci….“. Jako wyprobowany, byly herszt bandyckiej bandy Dawid zostal przedstawiony szczególnie dokładnie przez pewnego innego katolickiego nauczyciela kosciola , „swietego“ bazylego, bo wychwalony na „ brawurowo odwaznego bohatera wojennego“.

„ Przy kazdej napasci Dawida na kraj, nie pozostawial on przy zyciu ani mezczyzny ani kobiety“ , okrywa go slawa „Swiete Pismo“. Cala zydowska, chrzescijanska i zdumiewajaco również muzulmanska teologia jest pelna pochwal i podziwu dla tego „krwawego psa“- tak jak wielokrotnie tytuluja go w Biblii.

I takze PAN to potwierdza z uznaniem :
Przelales wiele krwi i prowadziles wielkie wojny ! Jednak zawsze dzialo się to poprzez BOGA ! I dlatego zwie się to wielokrotnie : „ PAN pomogl Dawidowi, również tam gdzie przeszedl, tak jak po tym, jak Dawid powalil „osiemdziesiat tysięcy Edomitow ! Wszystko zawsze „Z BOGIEM“, bo „ ja bylem przy tobie, gdziekolwiek bys nie zaszedl, i ja stad wyniszczylem twoich wrogow przed toba, i tak stworzylem tobie takie imie, jakie maja wielcy tego świata – wielkie postacie przestepccow, twierdzimy my Poganie, ale tego nie ma w Biblii.

„Krwawy pies“ Dawid przyznaje samemu sobie „ sprawiedliwosc, jasnosc.“

„Dzialam rozwaznie i uczciwie. Nie podejmuje się zadnyc zlych spraw. Trzymam się drog PANA, jestem przed nim bez skazy.“

Jeszcze w swych ostatnich zdaniach Dawid objawia się czysty“ jak swiatlo poranka, kiedy slonce wschodzi, o poranku bez chmur.“ Pod panowaniem Dawida powstal Wielki-Izrael, który stal się najwiekszym krajem pomiedzy Egiptem, Mezopotamia i Turcja.

Uderzyl na Filistrow tak niszczycielsko, ze po tym nie było już o nich zadnych wzmianek w Biblii.
Udalo mu się to po tym, jak zdobyl zaufanie i przyjazna goscinnosc krola Filistrow Achiza z Gath, który mu zapewnil ochrone przed Saulem, wykorzystujac to, do szpiegowania miast Filistrow.

Osiagnal rdzen armii zawodowej i dycydujaco wzmocnil wiarę w Jahwe, poprzez to, ze uczynil ja jako jedyna uznana wiarę religii panstwowej. Ale jak Jehowa ceni „krwawego psa“, poniewaz on „trzyma się moich przykazan“ i idzie za mną, ze czyni tylko to, co mi calkowicie się podoba“, i jak Dawid ceni sam siebie, nadal i nadal jego – i to jeszcze do dzisiaj – chrzescijanski kler.

Ten poprzez stulecia trzymal z największymi zbrodniarzami w historii, kazdemu i tak dlugo, jak oni mu sluzyli. Dawid korzystal ze sluzacych Jehowie i tak postawili go oni za przykład na tysiace lat. Ponieważ stal on wiernie przy Jehowie, dla PANA prowadzil wojny, jego lupy wojenne „uswiecal“, przeznaczal je dla swiatyni ( i w tym dla kleru), „ również srebro i zloto, które zabral Poganom, Edomitom, Moabitom, Ammonitom, Filistrom i Amalektytom“ , i poniewaz on wszystkich, którzy byli przeciwko Jehowie i jego slugom, doprowadzil do zamilkniecia.

„Nie moge zniesc zlego … Co rano doprowadzam do milczenia wszystkich bezboznikow w kraju tak, ze wytrace w kraju PANA wszystkich zloczyncow“.

To pasowalo klerowi wszystkich czasow.

Wielkie krolestwo Dawida nie trwalo dlugo. W roku 926 ( p.n.e. ) zostało ono podzielone na poludniowa czesc krolestwa Judei i polnocna czesc Izrael. Teraz dopiero Jehowa miał rzeczywiscie duzo do roboty, bo jasne stało się to, ze obie czesci napadaja na siebie wzajemnie i siebie – zawsze w imieniu Jehowy zwalczaja. ( Znamy to z wojny trzydziestoletniej).

Musial on ciagle zmieniac strony – to wymaga wysilku. Walki o wladze, przewroty panstwowe i wojny trwaly nieprzerwanie. Byla wojna pomiedzy krolem Rehabelam i Jerobeam, i była wojna pomiedzy Aza i Baeza. Krew splywala przy tym podobnie jak woda. Polnocne krolestwo Izrael zdolalo jednorazowo za pomoca Jehowy, pobic piecset tysięcy ludzi z poludniowego krolestwa Judy. Nastepnie Jehowa zmienil fronty, z kolei poludniowe krolestwo Judy napadlo na polnocne krolestwo Izraela i odplacilo tak kazdemu w uwienczeniu sukcesu w imieniu PANA.

Prawie polowa z wszystkich kroli Izraelskich umarla smiercia nienaturalna, poniewaz zostali oni zamordowani przez swoich przeciwnikow. I to chociaz pomimo tego, ze wszyscy jednak byli zarliwymi wyznawcami Jehowy.

To odczytuje się po kolei tak : Azariasz, krol Judy panowal tylko szesc miesiecy, poniewaz jego przeciwnik Szalum zabil go i zostal krolem na jego miejscu. Ale Szelum panowal tylko przez jeden miesiac, bo z kolei Menachem zabil Szeluma i zostal krolem na jego miejscu, który przy zdobywaniu miasta Tiphsaes „nakazywal rozcinac wszystkie ciezarne“, utrzymal się badz co badz dziesiatki lat i spokojnie zmarl. Jego syn panowal tylko dwa lata, bo Pekach zorganizowal spisek i zabil go i zostal krolem na jego miejscu.

Po dwudziestu latach Hosea podniosl rebelie przeciwko Pekachowi i go zabil. Jak Basea zabil izraelskiego krola Nadab z Domu Jerobeam ( 910 – 909 p.n.e. ) , „ zabil on wlacznie caly dom Jerobeam. Nie pozostawil nikogo z domu Jerobeam tak dlugo, aż nie zniszczyl go calego podlug slow PANA“:
Po nim jego syn Ela przejal stery panstwa, zreszta tylko na dwa lata, bo jego pacholek Simri zabil go i zostal krolem na jego miejscu. Simri likwidowal wiec „ podlug slow PANA“ w plastycznym niemieckim Marcina Lutra , „caly dom Baesa / i nie pozostawil ani nawet tylko jednego, który sika na sciane.“

Jednak Simri siedzial tylko siedem dni na tronie, poczym zostal spalony w wiezy palacu, kiedy Omri wyniosl się na krola. Omri byl jednym krolem z najbardziej zdolnych, poniewaz na poczatku umocnil on zarazem krolestwo polnocne, jak i zalozyl dynasie, która badz co badz utrzymala się przez 40 lat. O Omri i jego synu Achab, donosi Stary Testament ze zrozumialych wzgledow niewiele, poniewaz oboje cwicza religijna tolerancje, i w szczegolnosci wobec nadchodzacego kultu Baala, czyniac przez to znowu to, „ co nie podoba się PANU“.

Naturalnie, ze tolerancyjna dynastia Omri/Achab zostala likwidowana i wyniszczona. Przy czym uprzednio stali się mordercami szczególnie prorok Eliasz jako podzegacz i general armii Jehu. Ponieważ PAN przykazal :

„ Ty powinienes w dom Achaba, twojego pana, uderzyc… . I chce wszystko wyniszczyc, co jest meskie, aż do ostatniego mezczyzny… . I psy powinny jego krolowa Isebel pozrec, na polu… .“

Najpierw Jehu zabil wszystkich 70 synow Achaba, ktorych glowy zostaly mu przeslane w koszach, nastepnie „pobil Jehu wszystkich pozostalych z domu Ahab, wszystkich jego wielkich, jego krewnych i jego kapłanów, aż ze zaden jedyny nie pozostal.“ „ Zlapcie ich zywych! I zlapali oni ich zywych i zabili przy zrodle , od Beth – Eked, czterdziestu dwoch mezczyzn, i on nie pozostawil ani jednego“. Eliasz, nastepca tego podejrzanego proroka Eli – jest jeszcze dzisiaj czczony przez katolikow jako „Stworca czystosci serc w rodzinach (!) (Hamp), nakazuje przy zrodle Bach calkowita masakre wszystkich pogańskich kapłanów Baala, „czterystapiecdziesiat mezczyzn“ głosi Biblia , jedna z „najwyzszych szczytow jego drogi zyciowej“. Krol Jehu nie chcial mu w niczym pozostac w tyle.

Zaprosil on wszystkich wyznawców Baala na jedna „ swieta uroczystosc, poniewaz przyniose wielka ofiare dla Baala“ i z kolei rozkazal swoim siepaczom : „iddzcie tam do wewnatrz i uderzcie kazdego, nie pozwolcie zadnemu uciec ! I uderzali ich oni ostroscia miecza“. Na koncu otrzymał on od Jehowy wielka pochwale : „ Ponieważ przyzwoliles to uczynic, co mi się nie podoba… . Powinni tobie na tronie Izraela zasiadac twoi synowie aż do czwartego pokolenia“. Morderca Jehu sam obciazal ten tron przez 28 lat.

Masakry kontunuowano dalej aż do roku 772 p.n.e. Wtedy Asyryjczycy zajęli przy pierwszym szturmie krolestwo polnocne Izrael i w latach 597 – 587 p.n.e. Babilonczycy zajęli krolestwo poludniowe Judei, Jerozolima zostala zdobyta, swiatynia zniszczona. Wysoka warstwa i rzemieslnicy zostali deportowani, tylko z „niskiego ludu“ pozostala mala czesc, „winiarze i rolnicy“. Rozpoczelo się rozproszenie Izraelitów na cala Azje Mniejsza. W roku 538 p.n.e. zezwolil poganski, babilonski krol na powrot do Palestyny. Tylko mala czesc skorzystala z tego. Od teraz Izraelici zostaja nazywani „zydami“.

Wkrotce po tym Babilon zostaje zdobyty przez Persow i 200 lat pozniej to perskie krolestwo do tamtego czasu największe na swiecie, przestaje istniec. Zostalo one lupem Macedonczykow pod Aleksandrem Wielkim.. Po czym wchodza Rzymianie i przejmuja w spadku upadle antyczne krolestwa, w tym z udanym przejeciem na posiadanie Palestyny.

Po powrocie z babilonskiej niewoli zydzi odbudowali swiatynie, „druga swiatynie“, w 515 roku p.n.e. poswiecili ja. Kasta kapłanów stala się znowu szybko najpotezniejsza i najbogatsza wladza w kraju, wysoki kaplan zostal przywódca Judy. „Przymierze z Jahwe“ zostało odnowione, zreszta było to „Nowe Przymierze“ tylko ohydnym odlewem starego. „Poganie powinni się dowiedziec, ze to ja jestem PAN“. Znowu zaczeto glosic kazania o wyjatkowosci, religijnej niecierpliwosci, narodowego fanatyzmu, totalnego zwyciestwa jehowy, przygotowania „krolestwa bozego“ na Ziemi. Szczegolnie wyroznial się w tym prorok Esra. Mial on naturalnie „reke PANA“ nad soba i wydaje nakazy, które są ostrzejsze niż Ustawy Norymberskie 1935.

Wszystkie obce kobiety i dzieci powinny być z zydowskich domow wyrzucone, wszelkim wplywom zagranicznym powinien być polozony kres. „Wlosy z glowy i brody“ wyrywal sobie Esra z powodu malzenstw mieszanych, padal na kolana, modlil się, plakal i zaklinal zydow :

„Zlamaliscie wiernosc wobec PANA…. rozwiedzcie się z obcymi narodami i z obcymi kobietami. Walczyl on za czystość rasy, jednak nie wiedzial , ze zydzi już wowczas nie mogli być „rasowo czysci „ . Setki lat mieszali się z uprowadzonymi kobietami i dziewczetami pokonanych Pogan. Na upadek wczesniejszej izraelskiej siły ma Esra gotowe wyjasnienie, które również dzisiaj utrzymuja w gotowosci wszystkie klechy przy katastrofach :
„ Z powodu naszych zbrodni jesteśmy my i nasi krolowie oddani pod reke kroli (obcych) krajow, pod miecz, do wiezienia, do obrabowania, do zniewagi, tak jak to do dzisiaj jest ! „ Tylko bardzo ostroznie pod obcym panowaniem jest teraz nienawisc wobec Pogan wyrazana :

„ I nie pozwolcie im przez wiecznosc dojsc do pokoju i dobrobytu, zebyscie stali się mocni i dobra kraju jedli i je przekazali w spadku swoim dzieciom na wieczne czasy. „

To było rzeczywiscie również powodem do wyrywania wlosow. Abraham , „zalozyciel narodu“, „pomimo swego napletka“ bedacy w lasce PANA, pojal Egipcjanke Hager jako przyboczna zone, jego glowna zona Sara była wczesniej wyznawczynia bozkow. Syn tych obojga Izak poslubil pelnokrwista poganke, Rebeke. Syn tych obojga Jakub poslubil z obcego szczepu Bilhe i jeszcze dodatkowo poganke Silpe. Sam Mojzesz poslubil ciemnoskora Etiopke – ponoc z przyzwoleniem Jehowy. Tysiace ponad tysiacami izraelskich wojownikow zabrali jedna albo więcej obcych rasowo kobiet jako lupy z wojennych wypraw.

Również Nehemia, nastepca Esry przeklinal ta panujaca liberalnosc:

„ I zwiazalem ich i przeklinalem i ubilem paru mezczyzn i zlapalem innych za wlosy i zaprzysiegalem ich przy bogu… . Tak oczyscilem ich ze wszystkich obcych….“ – żeby stworzyc „ Lud bozy“ i umocowac wiarę „Wybrancow wsrod innych narodów .“

To była wlasciwa przyczyna tego przepisu wydalenia. Esra i Nehemia osiagneli sukces. Malzenstwa mieszane zostaly rozwiazane, obce kobiety z dziecmi zostaly wyrzucone. Kaplani musieli na podstawie rejestrow rodowych wykazywac swoje żydowskie pochodzenie. Przy czym Jehowa niegdys, wbrew jeszcze wczesniej wydanemu rozkazowi, zezwolil na zawarcie malzenstwa z porwana w wojnie obca, nawet to doradzajac poslubic „taka piekna dziewczyne“, ktorej ojca i matke wlasnie zabil, i zachowac conajmniej tak dlugo,, aż „ nie ma się już upodobania“ do niej. Od czasow Esry aż do dzisiaj mieszane malzenstwa są przez zydow potepiane.
Nahemia przydal zadla zydowskiemu nacjonalizmowi. Imponujaco przypomnial on o przeszlosci przodków :“ I ty dales wam krolestwa i ludy… I ty upokarzasz przed wami mieszkancow kraju, który to dales naszym ojcom… patrzcie w nim my jesteśmy jego slugami „.

Ta „wielka nedza“, o ktorej lamentowal Nehemia dotyczyla zreszta tylko politycznej bezsilnosci zydostwa po powrocie z babilonskiej niewoli. Bo klasie rzadzacej – kaplanom – we wszystkich czasach zyskujacych w katastrofach – szlo zawsze swietnie. Greccy historycy Heketaios i Aristeas, którzy podrozowali po Palestynie, okolo roku 300 p.n.e. podziwiali pompatycznosc i przepych z ktorym wystepowalo okolo 700 kapłanów swiatyn i przede wszystkim u wysokich kapłanów.

Pewien inny pisarz opisuje okolo roku 170 p.n.e. te wrazenia tak : „ Jak wspanialy byl on… jak poranna gwiazda miedzy chmurami…. jak przepych rolinnosci Libanu… wokol niego wieniec jego synow jak z cedrowych szczepek… . Tak pospieszyl się naraz caly lud i upadl na swoje oblicze… nastepnie powstal i wzniosl swe dlonie i blogoslawienstwo pana było na ich ustach.“

Nie przypomina nam to dzisiaj wystepu papieza ?

Kler jak zawsze na pierwszej linii troszczy się o siebie – przez „boskie“ rozkazy ma się rozumieć.

„Najlepsze z pierwszych plonow twojego pola powinienes wniesc do domu PANA, twojego boga.“
„Wszystka najlepsza oliwe i wszystkie najlepsze wina i ziarno, dary pierwocin, które przynosicie PANU…. wszystko, co pierwsze przelamuje matczyne łono, czy to bedzie czlowiek albo bydle… .“

„Przynoscie jednak tez jedna dziesiata w pelnej wysokosci do mojego spichlerza“…. „ I żeby nikt przede mną nie pojawial się z pustymi rekami!“. Tak zwie się to w „Slowie bożym“. W niczym nie pozostaja zydowskim wlascicielom urzedow chrzescijanscy klerycy. W tych czasach 13 miliardow marek sciagaja corocznie jako podatek koscielny. Niektory Poganin wierzy, ze poprzez wystapienie z kosciola nie finansuje więcej tej organizacji.

Jednak to jest skandal : Prawie tak samo rowna sume otrzymuja koscioly jeszcze raz jako ukryte dotacje panstwowe z ogolnych wplywow podatkowych, o ktorych się nic nie mowi, ale które to musza wszyscy placic i tez ci, którzy wystapili z kosciola. Skreslenie podatku koscielnego i ukrytych subwencji uwolniło by na te czasy potencjal oszczednosci w wysokosci okolo 30 milardow marek.

Poganskie zbory wiernych nie kosztuja panstwa nic. O naszych etnicznych i moralnych kategoriach w porownaniu do wiary w Jehowe w kontekscie tych zaleznosci finansowych nie chcemy wcale mowic. Wracamy z powrotem do Jehowy i jego ludu, który się tak scisle z ta chimera zwiazal. Teraz reszta jest szybko opowiedziana : Po zdobyciu Palestyny przez Aleksandra Wielkiego ( 332 p.n.e .) panowala tu przyjacielska zydom dynastia Seleukidow.

Prze nia w kraj wszedl hellenizm. Wysoka warstwa zydow powoli zajela się wiec z bez porownania przewyzszajaca ich antyczna kultura grecka i zaczeli oni wzrastac w poczuciu jakoby „ obywateli świata“ . Zreszta proletariat i pare szczegolnych kregow chronilo się w swoim odosobnieniu i „swiete nasienie“ przyblaklych. Ze strony rzadowej probowano uczynic z Jeruzalem greckie miasto (polis), żeby tu usunac panujaca starotestamentowosc i zbudowac taka cywilizacje, jak w pozostalych greckich miastach imperium Aleksandra. Ze strony zydowskiej odbywaly się zaciete walki oporu. Energiczny krol Seleukidow Antochius IV chcial ten opor zlamac.

W środku zydowskiej swiatyni wstawil on oltarz Zeusa ( 168 p.n.e.), zakazal on zydowskiej religii i spalil miasto. Przedtem zrabowal on skarb swiatyni. Swego celu, wysuszenia zydostwa, on nie osiagnal. Wybuchaly powstania, zydowski nacjonalizm wzmocnil się ponownie, rozpoczela się „wojna religijna“. Antochius odwolal wiec zakaz religijny i rozpoczal polityke pojednania, ale było za pozno. Powstancy zwani Bracmi Makabeuszami nie przyzwolili na to, lecz rozszerzyli ich „swieta wojne“ z pewnym rodzajem potwornosci podczas „przejecia kraju“. „Punktem zbornym tych bojownikow o wolnosc byl oltarz pana, i jego sposob : „Jahwe moja zbroja“ entuzjazmowal się kardynal Faulhaber ( tlum. Posiadajacy lenistwo) jeszcze przed paroma laty przed Makabeuszami. Krotko, pelna zadza mordu i chec zemsty jest rezultatem „ z tej poboznosci“ (Wellhausen).

Te podane jako powstania Makabeuszy napady, podpalenia, spustoszenia i mordowanie z niewyobrazalna potwornoscia zakonczyly się wyniszczeniem „bezboznych“ Pogan w całym Izraelu. Calkiem szczególnie byli przesladowani Samarytanie, pewien zydowsko- poganski mieszany narod, którego nienawidzili ortodoksyjni zydzi tak, jak zadnego innego. Samaria, wpierw stolica polnocnego krolestwa Izrael z krolem Omri, uwazana była za rywalke Jeruzalem. Sami Samarytanie mieli wprawdzie zydowska wiarę, ale tylko w przeksztalconej formie . Uznawali oni ze „Swietego pisma“ tylko „Piecioksiag“, piec ksiag Mojzesza. Sto lat trwaly wojny Makabeuszy aż w roku 64 p.n.e. Rzymianie zdobyli Palestyne i z tym straszliwym zjawiskiem zrobili koniec.

Kosciol katolicki zwie jeszcze dzisiaj Makabejskich Braci pomimo a może dlatego z powodu ich szczegolnych okrucienstw „swietymi wojownikami“. Nie zasluguja nie tylko na to „przez wszystkich być podziwianym“, bo wedlug nauczyciela kosciola Gregor von Nacianz, „ o wiele bardziej powinni ci , którzy swoje pochwaly wyspiewuja i ci, którzy te pochwaly slysza , ich nasladowac, i poprzez wspomnienie o nich być wzruszony tak, aby zrobić to samo, co oni.“

I Augustyn slawi Makabejskich Braci, którzy „ jeszcze przed przybyciem Chrystusa w ciele wedlug Boskiego Przykazania walczyli aż do oddania wlasnego zycia.“ Stali się symbolem „ecclesia militans“, ich wysoko cenione „relikwie“ zostaly przewiezione do Konstantynopola, do Rzymu i nie do unikniecia również do Kolonii do kosciola Makabeuszy. Na konsylium w Triescie ( 16 wiek) tak liczace się dwie ksiegi Makabeuszy zostaly nieodwolalnie uznane do „Pisma swietego“ !

I jeszcze w 20 wieku nazywa się wiele, a zwlaszcza militarnych zydowskich organizacji „Makkabi“. W tych czasach jeszcze wazny katolicki Leksykon Teologii i Kosciola nazywa ich „Pionierami walki o monoteizm“, kosciol obchodzi swieto tych „swietych“ 1 sierpnia, katolicki teolog Jean Danielou pisze w 1955 roku ksiazke o „Swietych Poganach Starego Testamentu „ – przeczytaliscie to prawidlowo. Tak, oni istnieja rzeczywiscie „Swieci Poganie“, którzy zyli przed urodzeniem spornego „Chrystusa“.

My , którzy uznajemy logike, jako podstawe naszych przemyslen, nie mozemy tego pojac, bo już przez dlugie stulecia są starotestamentowi swieci jak „ swiety Abel, Henoch, Daniel, Noe, Job, Melchidezek, Lot“. Ostatni i w pijanym stanie dopuscil się kazirodztwa ze swoimi corkami i to z takim sukcesem, ze obie zaszly w ciaze ( 1 Moj. 19.30). Dzisiejsza (!) teologia katolicka nazywa Lota „reprezentantem zwyczajnego zycia, również jako przykład czystosci. Jego przykład ma wartosc egzemplaryczna“. Sa pytania ?

Żadna inna figura minionych trzech tysięcy lat tak niekorzystnie wpłynęła na historie świata jak „Jehowa“. Najbardziej krwawy ślad , poprzez wieki pojawia się w jego imieniu, uzyskane dobra dzięki trudowi i pracowitości zrabowano w jego imieniu.

Ilość wyznawców Jehowy jest prawie tak ogromna , jak nieznajomość charakteru tego sztucznego tworu, bo prawdopodobnie tylko nieliczni zajęli się tym głębiej. Wygląda na to, ze pozostanie tak przez długi czas. Dlatego, ze nasza w całości rasa ludzka szczególnie przez to ucierpiała, można uzyskac pelny sens przez nieco blizsze zajecie się tym.

W trakcie czasow przelomowych przeciwko poganskiemu Rzymowi była prowadzona wojna z najbardziej skrajna dzikoscia i potwornoscia dazono do stworzenia „mesjanskiego krolestwa bozego“ przez wielu owczesnych zydow z nadzieja na „rozwiazanie“od rzymskiej władzy zaborczej.

Krazyly roznego rodzaju apokaliptyczne pogloski o przybyciu Mesjasza, i wiara, „ jeden z waszych przejmie wladze nad światem“, uskrzydlal powstancow.

Taka sytuacja przysporzyla bogatego pola dzialania dla roznorakich sztukmistrzow, cudotworcow, synow bozych, prorokow i samych Mesjaszy zwiacych siebie „ wybawicielem“. W owczesnych czasach zydowski pisarz historyczny donosi od wewnatrz. Również wtedy owczesne zydostwo było ze soba dosc sklocone. Jedno ugrupowanie, zydzi esenejscy mogliby miec jednego rabina, który pozniej uzyl apostola Pawla jako podkladke do swojego wynalazku „Chrystusa“.

Ale nie było z tym jeszcze tak daleko. Jeszcze czekala walka na czele przeciwko rzymskim okupantom. Szczegolnie tych ostatnich upatrzyli sobie Celoci, zwani również „nozownikami“. Ich specjalnoscia było to, żeby nielubianym wspolczesnym wbijac w plecy maly, zakrzywiony noz, a przy czym pozniej , żeby z kolei przy zebranej manifestacji dezaprobaty morderstwa udzielac się bardzo glosno.

W koncu udalo się Celotom, zwanym „Bellum Judaicum“ ( „Wojna zydow“) – ( 66 -70) zainscenizowanie takiej krwawej wojny przeciwko Rzymianom tak, ze zostali oni bardzo mocno militarnie poszkodowani. Z zabiciem malej liczebnie zalogi zamku warownego w Jerozolimie Celoci rozpoczeli i kontynuowali dalsze rzezie przeciwko prawie wszystkim mniejszosciom w calej Judei. Dlatego tez Rzymianie wyslali swoich dowodcow i pozniejszego cesarza Tytusa Flawiusza Wespezjana i rozpoczeli systematyczne przejmowanie Palestyny w swoje rece na stale.

Tylko w Jeruzalem panowal calkowity terror, każdy probowal kazdego zabic. W jesieni roku 70 nastepca Wespazjana Tytus zakonczyl te wybryki. Az do podstaw murow „druga swiatynia“ zostala wypalona, cale Jeruzalem stało się kupa gruzow. Najciezsze podatki obciazaja kraj, bandy rabusiow czynia wszystko niepewne.

Zycie religijne pod przewodnictwem 72 uczonych w pismie jednak kwitnie, poniewaz ze strony rzymskiej „obawiano się znowu przed tym, żeby zydowskiej wierze w Jehowe, jako takiej wypowiedziec wojne.“ (Mommsen) Pare lat pozniej otrzymano za to pokwitowanie. W „wojnie koncowej boga“ ponownie podniesli się Celoci.

Ich „krol“ i „mesjasz“ Lukasz Andrzej nakazal w Cyrenajce zabic 20000 jakoby nie-zydow,
na Cyprze nawet 240000 nie-zydow zostaje zamordowanych przez Celotow. W zemscie za to Rzymianie nakazuja w Egipcie wymordowanie wszystkich zydow w Aleksandrii i cesarz Hadrian, przyjaciel rzymskich bogow, urzadzil w Jeruzalem miejsce kultu Jupitera jak również swiatynie Wenus.

Na to nastepuje eskalacja zydowskiej „wojny koncowej“ pod przywódca Ben Kozeba (Bar Kochba) tak bardzo, ze cesarz Hadrian musial wyslac cztery legiony , jedna wielka flote i swojego najlepszego generala Juliusza Seweriusza. Ten zniszczyl 50 twierdz jak i 985 wiosek i wybil najwieksza czesc populacji meskiej, kobiety i dzieci są sprzedane w niewole albo przepedzone.

Rozproszenie zydow na wszystke czesci cesarstwa rzymskiego zostało dokonane. Zaden Izraelita nie mogl wstapic do Jeruzalem, dopiero od 4 stulecia zydzi mogli corocznie w sierpniu oplakiwac upadek swojego „swietego miasta“. Na prawie dwa tysiace lat nastapilo wygnanie – ale 14 maja 1948 utworzyli oni znowu żydowskie panstwo, które dzisiaj nazywaja „Erez Izrael“, „Wielki Izrael“ i który dzisiaj jest w posiadaniu broni atomowej, bez tego, ze kiedykolwiek urzad kontrolujacy zajmowal się izraelska bronia atomowa i co powinnismy wziac pod uwage przy niektorych rozwazaniach.

Duchowy klimat w tym dziesiejszym zydowskim panstwie stanie się jasny, kiedy się przyjrzec wywiadowi ze znanym w tym kraju pisarzowi Ephraim Kishon, opublikowanym w austriackiej gazecie „Kurier“ z 25.10. 1976.

„Jestem zydem, nacjonalistycznym, ekstremistycznym, szowinistycznym, militarnym. I komu się to nie podoba , ten nie potrzebuje czytac moich ksiazek … . Kto nastawiony jest antyizraelsko, jest antysemita. Jest to stary dwutysiacletni klucz“.

Mozemy w przyszlosci jeszcze sporo się spodziewac….

Przypuszczenie, ze Jehowa jest wymyslem fantazji, wywoluje zagniewane reakcje zydowskiego i chrzescijanskiego kleru. Wiadome jest, ze obydwa wymagaja od swoich wiernych tego, ze ci w jednego „osobistego“ boga, a wiec w jakoby boga jako osobe wierzyc musza. Przeoczaja oni przy tym, ze sami dostarczaja dowody dla ich wynalazku – Jehowy. Wiedza oni o Jehowie wszystko calkiem dokładnie, wiedza wszystko, co on mysli, co on powiedzial, znaja jego wole, jego postepowanie, jakby mieli z nim staly osobisty kontakt.

Maja oni staly kontakt z ich wlasnymi myslami. Z tych mysli formuluja slowa ich boga, i z tych slow powstaja ich czyny. Ale ich czyny odslaniaja nam ich kleszy charakter, również wtedy, kiedy oni wkrecaja nam swoje haniebne postepowanie jako „chciane przez boga“.

Ludzie wszystkich czasow mieli i maja , jedni więcej, drudzy mniej silna potrzebe religijna. Również w tym są indywidualne roznice, bo jeden podporzadkowywuje się mocniej narzuconym normom, inny slabiej. Poganie lacza się z caloscia Natury, zydzi i chrzescijanie zobowiazuje się – nie zawsze dobrowolnie – wobec jednego wymyslu kapłanów, ich „Jehowie“ .

Ten w rzeczywistosci ma tylko niewiele spraw do zalatwienia : zabezpieczenie utrzymania jednej kasty podajacej się jako „posrednik do boga“, która w bezwstydny sposob wykorzystuje naturalne, religijne odczucia ludnosci. Dalej z kolei Jehowa ma wplywac na zdobycie władzy, która sobie ta kasta wymyslila i zarezerwowala dla siebie nadal się w niej utrzymujac.

I w koncu Jehowa – wynalazek powinien przyslaniac rzeczywiste spojrzenie na to, ze tak naprawde zaden czlowiek nie potrzebuje kaplana, rabina, posrednika albo swiatynnego slugi, kiedy on chce przezywac na wolnosci swoje religijne wyobrazenia. Zydowski i chrzescijanski kler dostarcza jeszcze inne dowody na to, ze ich „bóg“ Jehowa jest tylko wytworem ich fantazji. Wiadomo, ze oba posiadaja „Slowo boże“ i wychwalaja je kazdemu, kto chce je sluchac albo nie chce sluchac.

Wiec pewnie można oczekiwac, ze słowo boże, kiedy ono raz zostało niodwracalnie wypowiedziane przez jednego, jakoby wiecznego boga jest stale i przetrwa przez wszystkie czasy. Tak nie jest przy zydowsko – chrześcijańskim „Slowie bożym“. Zydowski i chrzescijanski kler , sposrod nich wszystkich najbardziej kosciol ewangelicki w Niemczech, zmienia od czasu do czasu wedlug potrzeb „Slowo boga“.

Tak niedorownuje jednej biblii Lutra z 16 wieku wielu innym sprawom – nie tylko w sensie jezykowym lecz przede wszystkim w innym znaczeniu – biblia czasow obecnych.

Jak do tego dochodzi?

Jeśli raz my to przeanalizujemy, co Jehowa mowi, co on czyni, jak się przedstawia, jakie wyobrazenie o nim maja miec ludzie, to wypada prosto deprymujacy wynik . Jehowa wedlug jego wypowiedzi i nastepujacych po nich czynach jest jednym potworem w najprawdziwszym znaczeniu tego slowa. Nienawisc, zadza zemsty, zadza mordu, bestialskosc, zazdrosc, zawisc – wszystko co odpowiada najnizszym instyktom ludzkiej fantazji, jest znakiem rozpoznawczym tego tworu.

Przed taka fikcja – przede wszystkim, kiedy zostaje ona wmowiona jako rzeczywistosc – moga miec normalni ludzie strach. Taka istota nie może być sympatyczna. A wiec klerykalni przedstawiciele tego monstrum musza wiedziec, ze od prawie stu lat powstaje nurt wsrod naszych ludzi, którzy maja na celu polozenie kresu temu barbarzynskiemu zabobonowi na trzezwo, rzeczowo, z naukami przyrodniczymi. To powoli umacniajace się Pogaństwo, ze szczegolnym uwolnieniem sil duchowych, które już istnialy u naszych przodków, jest tylko jak ostrze oszczepu w tym rozwoju.

Ze szczurzym instynktem kosciol zauwazyl, ze tu powstaje niebezpieczenstwo dla jego „slowa bozego“ i wlasnie rozpoczal z obrona. Mianowicie powstawanie niebezpieczenstwa dla biblii, kiedy byle kto i miernota, zboczenia i zepsucie sprawcow i ick kryminalna energia, która w tym „swietym“ pismie jest przedstawiona jako cos przykladnego, szczegolnego i wybranego, porowna się do prostych, klarownych, etycznych podstaw Poganstwa. I stanie się to napewno, im bardziej przedostanie się to do zbiorowej swiadomosci. Jehowa z kolei bedzie ukazany tak, czym on jest :

Wymyslem jednej fanatycznej, pozadliwej wojen, starotestamentowej kasty kapłanów, która za pomoca tej sztucznej figury rozumiala tak przez tysiace lat, w przeprowadzaniu podstepnie swoich celow i rownoczesnie brutalnie – nie zwazajac na zycie milionow ludzi, a z pewnoscia ci, którzy to wykryja odwroca się od Jehowy, jego i jego ziemski personel calkowicie wzgardzajac, zejdzie od na dalszy plan i zostanie calkowicie odrzucony i jego „pismo swiete“, „słowo boże“ wyladuje w koncu tam , gdzie mu to się już dawno nalezy – na smietniku Historii.

Co czynia wiec jego zwolennicy ?

Najpierw falszuja oni po kolei ich przez tysiace lat wciskane ludziom „słowo boże“, wypaczaja i „upiekszaja“ te szczególnie obrzydliwe, brutalne i nieludzkie urywki.

Przyklad :

Jehowa, bóg starego testamentu – w zwyczajowej kontynuacji również bóg chrzescijanskich tysięcy lat – zabija, bo przyjrzeli się arce przymierza , 50070 ludzi. Luter przetlumaczyl to , jako „piecdziesiat tysięcy i 70 mezczyzn“. Kosciol ewangelicki w Niemczech robi z tego w jego „Biblii Lutra“ cale „siedemdziesiat mezczyzn“ (!). To brzmi lepiej, nieszkodliwie, również wtedy, kiedy pozostalych piecdziesiat tysięcy odcina się od czci.
Oni są dawno martwi i nie uderza więcej w paluchy falszerzy. Jeszcze jeden przykład :

Do roku 1963 czytano w kazdej biblii w ustepie „2 Ksiega Samuela 12, 31“ tak :

„Ale ten (wrogi) lud wewnatrz wyprowadzil on (Dawid) i polozyl go pod zelazne pily i haki i zelazne liny i spalil go w ceglanych piecach. Tak postapil on we wszystkich miastach Dzieci Ammona. Wtedy wrocil Dawid i caly (zydowski) lud znowu do Jeruzalem.“

Sam Luter przetlumaczyl tak:

„ Ale lud wewnatrz wyprowadzil on na zewnatrz/ i polozyl go pod zelazna pila i hakami i spalil go w ceglanych piecach.“

Ta przez rade EKD (Ewangelickiego Kosciola Niemiec) – w porozumieniu ze Zwiazkiem Ewangelicznych Towarzystw Biblijnych w Niemczech w 1956 i w 1964 zatwierdzila , a w 1971 wydrukowanej biblii, która w perfidny sposob w podtytule pisze „ Wedlug niemieckiego tlumaczenia Marcina Lutra“ podaje to w tym samym miejscu tak :

„Ale nastepnie ten lud wyprowadzil on na zewnatrz i postawil go jako w odrabianie panszczyzny(!) przy pilach, zelaznych ostrzach i przy zelaznych siekierach i zezwolil mu pracowac(!) przy piecach ceglanych. „

Przestepstwo, mord przerobili oni tylko na przymusowa prace. Nie wstydza się tego falszerstwa oznaczac „wedlug niemieckiego tlumaczenia Marcina Lutra“, poniewaz ten martwy reformator nie może tez się bronic przeciwko temu podsunieciu i przez Dawida bestialsko zamordowani Poganie wydaja się być dla EKD tylko zwyklymi smieciami.

Również ten odpowiadajacy urywek Pierwszej Ksiegi „Kronika 20,3“ brzmi wedlug tlumaczenia Marcina Lutra tak :

„ Ale ten lud wewnatrz Izraela wyprowadza on/ i dzieli pilami/ i zelaznymi kolcami i linami.“

EKD falszuje ten urywek w jej autoryzowanej biblii, znowu jakoby „wedlug tlumaczenia Marcina Lutra“. „Ale nastepnie ten lud wyprowadzil on na zewnatrz, i zezwolil mu z pilami i zelaznymi ostrzami i siekierami odrabiac panszczyzne.“ Chetnie chcialoby się miec „piekne“ swiete pismo, w ktorym cos niekiedy troche szorstko przechodzi lecz jednak wszystko przebiega w prawidlowej harmonii , calkowicie wedlug woli kochanych, grzecznych zydow, którzy wobec PANA byli posluszni.

I dlatego dalejze falszowali ja przez to ochoczo.

Dlaczego tak czynia ?

Wskazowek do wyjasnienia dostarczaja sami. Poszli na to, ze zydowscy zmarli z drugiej wojny swiatowej moga być porownywani do tych urywkow z biblii. Jeśli wiec niemieckiemu narodowi te zbrodnie zostana zarzucone , można by było z niemieckim przeciwstawieniem wskazac na to, ze zydzi sami już przez setki lat wyniszczyli liczne poganskie narody, i zwlaszcza w bestialski sposob. Taka mozliwosc musiala by szybko usunieta. Wiec urywki tekstu 2 Samuel 12.31 i Kroniki 20.3 zostaly „pomniejszone“ i przefalszowane.

O tym, ze ewangelicki kosciol w Niemczech jest w jego znanym, z wychodzacym na przeciw posluszenstwie , zostaje przypomniane w „ Obwieszczeniu w Sztutgardzie“ , przy czym szczególnie to uwydatniając, czego my nie zapomnimy.

Wrócimy jeszcze raz do tego.

Również rabini są obrotni.

Pinches Lapide, niedawno zmarly zydowski teolog napisal rownoczesnie z wlasciwym sobie pospiechem dwie książki, które zostaly wydane przez katolickie „Wydawnictwo – Obraz Swiata“, i w ktorych to on przedstawia „wlasciwie“ caly szereg „blednych tlumaczen“ i „blednych znaczen“ w biblii.

Na przykład tak powinna stara biblijna zasada „Oko za oko, zab za zab“ nie wyrazac więcej pryncypialnej „zemsty“ lecz znaczyc „odszkodowanie i pogodzenie się.“ Oni zauwazyli : Przed Jehowa, zazdrosnym bogiem nienawiści, zemsty, niewyobrazalnych potwornosci, prawie nikt z nas dzisiaj nie ma strachu. Przede wszystkim oddzialywuje on odrazajaco. Wiec zostaje on zafalszowany na boga dla pokoju, radosci, „nalesnikow jajecznych“ ( niem. synonim sytosci i dobrobytu) . Byc może tak uda się na to zlapac paru prostakow.

To w całości ma metodę :

I tak w ostatnich stu latach EKD przeprowadziło trzy rewizje biblii Lutra. W wersji z 1975 roku nie powołują się już nawet w powyzej dwoch trzecich tekstu na reformatora i tlumacza biblii Marcina Lutra. Co trzecie słowo zostało zmienione, w czesci tylko nieznacznie , w czesci z ciezkimi nastepstwami. Ze 181170 slow Nowego Testamentu zostało zmienionych 63420 slow, żeby ten tekst brzmial przyjaznie o zydach i oslabial ich barbarzynstwa albo je tuszowal.

Zasade Lutra . „ ze slowa musza sluzyc sprawom, nie sprawy slowom“, ze „ nie znaczenie ma sluzyc slowom, lecz slowa maja sluzyc znaczeniu i za nim postepowac“, nowoczesni falszerze postawili na glowe. Oferuja zuchwale tlumaczenia Marcina Lutra, ktorych on wcale nie napisal i które oni, dopasowujac odpowiednio do dziesiejszego ducha czasu sfalszowali. Pomimo tego, powinno być to „Slowem bożym“.

To, ze oni sami w to „Slowo boże“ nie wierza staje się wyrazne poprzez brak poczucia honoru, z ktorym je sfalszowali. To może być nam tak obojetne, czy klerycy swoim wiernym podaja „ser oryginalny“ albo „ser sfalszowany“. Ale jesli o to chodzi, żeby z jednej strony bestialstwa zlekcewazyc, żeby ta dokonana krzywde z drugiej strony moc przedstawic, jako cos „jednorazowego“, to powinnismy otrzezwiec.

Wracamy z powrotem do pytania o Jehowe. Jest on wymyslem fantazji ludzi, którzy zyli w okreslonym czasie. I tak jak wszystkie wytwory fantazji – malarstwo, muzyka, nie pomijajac poezji – również są religijnymi myslami, zawartosciami albo wyobrazeniami o bogach, wyrazem duchowego stanu ich tworcow. Wiec nie musialo być to zle w tym przypadku na poczatku, niebezpieczne stało się to dopiero wtedy, kiedy kasta kapłanów – niejakiego Jehowy i jego naziemny personel – zauwazyla, co można z taka figura, przez nich przedstawiana zrobić.

Najpierw za jednym razem stwarza się tym respekt, autorytet , dystans. Jeśli jeden “bóg“, do tego „wszechmogacy“ to albo tamto powiedzial, to nie otrzyma on od czlonkow prostego ludu prawie zadnego oporu. Jego autorytet zostanie w koncu – być może poczatkowo wbrew woli uznany. Powstaje sluzalczy dystans ludzi do jakoby wszystko wiedzacego, wszechmogacego boga.

Jeśli wiec ten bóg czegos się domaga, to trzeba podjac trud, żeby to spelnic. Dlatego, ze zyczenia tego boga zostaja przekazywane przez kapłanów, ktorym to być może już z powodu wychowania przez nich trzeba zawsze im wychodzic na przeciw z oddawaniem czci, nie przychodzi się wcale na mysl, ze na tylach „woli boga“ moga stac calkowicie konkretne interesy kasty kapłanów.

Jeśli jakieś działanie „rozkazane przez boga“ nie uda się, to naturalnie nie Jehowa nie miał racji, tylko winni są wierni z powodu ich niedostatecznych wysiłków. Powstaje u ludzi poczucie winy. Ponieważ wynaleziono „grzech dziedziczny (pierworodny), to nie było już daleko do obciążania nim ludzi już od wczesnej młodości. Nie tylko dla nieposłusznych są kary. Jeszcze do niedawna, przed niedługim czasem już sama próba odłączenia się od Jehowy , była związana z największymi obciążeniami.

Również normalnemu człowiekowi świat jest przedstawiony jako ciemność, miejsce wyklęte, jako padół płaczu, z którego może być on uwolniony tylko poprzez „dobroć“ Jehowy. Pośrednictwo tej dobroci odbywa się naturalnie poprzez kler – za gotówkę ma się rozumieć. Wspólnoty rodzinne świadomie są przez Jehowa – wiarę zniszczone. Rozkazana miłość do Jehowy jest rzekomo ponad wszystko, rodzice, rodzeństwo, krewni skazani są na niska range.

Losy wszystkich narodów są wydane temu potworowi. Wojny wszelkiego rodzaju są prowadzone w jego imieniu, na olbrzymie cierpienia narażani są ludzie . Tylko jedno pytanie : Co zrobili by politycy, prokuratorzy i sady, kiedy wystąpił by jakiś religijny przywódca, który głosi, ze jakoby otrzymał polecenie od Wojtana, zatroszczyć się o to, żeby wszystkie narody i osoby, które temu wybranemu narodowi niemieckiemu przy przez Wojtana obiecywanej władzy nad całym światem stojących na drodze , zgładzić ? ( Wotan – najwyższy bóg germański.)

On byłby bez wątpienia uwieziony za podburzanie narodu, zaostrzanie nienawiści rasowej i tym podobne. Dlaczego nie dzieje się to samo z tymi, którzy codziennie przedstawiają jednego boga , jako przykład do naśladowania i uwielbiania, który dokładnie domaga się od swoich wiernych naruszenia wielu przepisów karnych ? Dlaczego jest to Jedna Religia, te Inne bezprawiem wymagające kary ?

I to pranie mózgów przez „słowo boże“ przecież tak podziałało :

Pod żadnym innym symbolem , również nie pod młotem i sierpem, nie zostało tylu ludzi zamordowanych co pod krzyżem. W chrześcijańskim imieniu nastąpiły największe masowe mordy ludzkości ! To łono jest jeszcze płodne, jak wskazuje to w naszych czasach dokonane spalenie pogańskich Voodoo – kapłanów na Haiti i mordowanie Palestyńczyków przez Izraelitów. Propaganda dla tego boga jest podle niebezpieczna.

Nowoczesne Pogaństwo od Jehowy, tej starotestamentowej chimery, dawno się uwolniło i zwróciło się do swoich starych, już jego przodkom zaufanym bogom. Joz przed więcej niż 70 lat ludzie naszego rodzaju, jak i autor poniższego wiersza, Dr. Hermann Fohringer, daje do zrozumienia, co my uważamy o Jehowie i „słowie bożym“ :

O niemieckiej biblii :

Leżała przede mną biblia, „stary testament“, elementarz chrześcijańskiej wiary, która każdy aż nadto zna. Jednak, jak ja w środku czytałem, to zaiste poczułem się wyzwolony z jednego szaleństwa, dlatego stało mi się to jasne:

Czy żydowskie, czy chaldejskie, czy syryjskie, czy łacińskie – to nie może być nasze ! O Rut, czy Jeremiaszu, Dawidzie i Salomonie, o Izaku i Eliaszu – nic nie potrzebujemy z tego ! Pięknej, niemieckiej wiary z naszej własnej siły, tej nie pozwolimy sobie zrabować przez obce kapłaństwo. My wnukowie Germanów, my jesteśmy z innego drzewa. Czyny naszych przodków są duma naszego ludu. Wierność silnej jedności jest naszym bohaterstwem, obyczaju prawdziwa czystość jest nasza świętością. Czy wiec skarga Bronchildy, czy Wodana dzikie przekleństwo, ta stara, niemiecka saga jest nam księga wznoszącą.

Źródło

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s