Śledztwo w sprawie obelżywych i nikczemnych słów Jana T. Grossa

Jest śledztwo w sprawie słów Grossa! Pseudoautorytet odpowie za antypolskie oszczerstwa?

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz wszczęła śledztwo w sprawie słów Jana T. Grossa. Podstawą postępowania jest art. 133 Kodeksu karnego, mówiący: „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, informując o wszczęciu śledztwo, dodał, że na słowa Grossa wpłynęło aż 125 powiadomień o przestępstwie.

Jan Tomasz Gross na łamach niemieckiej prasy stwierdził:

Od wieków ich [Polaków] przodkowie masowo emigrowali, uciekając przed materialną biedą i politycznymi prześladowaniami. Dziś ich bezlitosne zachowanie i bezczelna retoryka ich polityków są wodą na młyn populizmu […] To ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich. […] W tym przypadku historia nie jest żadną metaforą. Wręcz przeciwnie: korzenie postawy wschodniej Europy, która teraz pokazuje swoje ohydne oblicze, biorą się bezpośrednio z drugiej wojny światowej i z czasów tuż po jej zakończeniu. Polacy byli nie bez racji dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców.

Gross już wcześniej wielokrotnie atakował Polaków twierdząc m.in., że w czasie II wojny światowej Polacy – zagrożeni wymordowaniem całych rodzin, którzy nie zdecydowali się na pomoc Żydom – to de facto „pomocnicy”, a nawet „beneficjenci” Zagłady. Twierdził on również, że Armia Krajowa nie przeszkadzała Niemcom w eksterminacji Żydów.

AlexJones.pl

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s