Syjonistyczna agentura z polską gębą w Rosji – Jakub Korejba

Syjonistyczna agentura z polską gębą w Rosji – Jakub Korejba | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Kilka słów o niejakim Jakubie Korejbie, o którym ostatnio dość głośno w Rosji.

Człowiek ten pracował do 2014 roku w redakcji magazynu Newsweek należącego do Amerykanów. Został wyrzucony, ponieważ napisał artykuł dla Rosyjskiej agencji RIA o destabilizacyjnej roli władz polskich na Ukrainie. Potem wyjechał do Rosji i zaczął publikować artykuły w rosyjskich pismach, oraz w polskiej wersji portalu Sputnik. W Rosji znalazł partnerkę i teraz mieszka tam na stałe. W tym nie ma oczywiście nic złego, jednak ten człowiek zaczął także występować w rosyjskiej telewizji, gdzie głosi rusofobiczne, pro-zachodnie treści, jednocześnie pisząc prorosyjskie artykuły na Sputniku (tutaj można przeczytać jego artykuły ).

Jego wystąpienia w rosyjskich programach telewizyjnych to między innymi wykłócanie się z politykiem Władimirem Żyrynowskim, w trakcie kłótni obrażał Rosjan i rosyjskie państwo. Ostatnio jednak Korejba poszedł o krok za daleko, na antenie powiedział, że cieszy go to że umierają ludzie w Donbasie pod ukraińskim ostrzałem, ponieważ są “separatystyczną swołoczą” , a pomagający im Rosjanie to imperialiści, mówił też, że każdy kto się opowiada za separatyzmem powinien skończyć jak ludność Donbasu.

za: http://novorossia.today/gra-jakub-korejba/

W imieniu Polskiego Narodu, polskie „elity” III RP

autor: dr nowopolski

Dla każdego normalnego człowieka działania „polskich intelektualistów” i „polskich patriotycznych władz” , wydają się nie tylko karykaturalne, ale i wysoce niebezpieczne.

Kilka dni temu w publikacji zatytułowanej[i]: „III RP w wojnie propagandowej”, opisałem miedzy innymi wyczyny „polskiego dziennikarza”, Jakuba Korejby, kompromitujące Polskę i Polaków w oczach rosyjskiej opinii publicznej. Nie przypuszczałem wtedy, że kiedykolwiek zajmę się ponownie jego osobą.

Niestety natknąłem się na niego w innym programie rosyjskiej telewizji publicznej, w którym jego wypowiedzi gloryfikujące mordowanie Rosjan na Donbasie, wywołały tak wielkie oburzenie wśród dyskutantów, że w bezprecedensowym posunięciu, przerwano reklamą program idący na żywo i usunięto Korejbę ze studia telewizyjnego. Trzeba przyznać, że znajdujący się w studio Rosjanie zachowali się nad wyraz wstrzemięźliwie, a przedstawicielka władz Federacji stwierdziła nawet, że „zna Polaków i wie, że 80 % z nich nie jest takich jak Jakub”, oraz że „my (rosyjscy politycy) przypuszczamy, że jest on (Korejba) opłacany za tworzenie takowych ekscesów”. Urywek filmowy z tego programu można tu [ii] obejrzeć.

Niemniej jednak, zdarzenie poszło w świat i to nie tyko rosyjski. Dziś natknąłem się na artykuł w języku angielskim opisujący powyższy incydent i zatytułowany:[iii] „Polski intelektualista nawołuje do mordowania Rosjan”. Dla ilustracji „polskiego intelektualisty”, zacytuję tylko jeden urywek ze wspomnianego artykułu:

The speaker, Jakub Koreiba, with his square jaw and fixed gaze looks exactly like the stereotypical German Nazi officer as portrayed in Soviet movies made during or soon after the World War II. For post-war generations, this image seemed like a caricature.

Jakub Korejba, ze swą kwadratową szczęką i błędnym gorejącym spojrzeniem wygląda dokładnie tak jak typowy niemiecki nazistowski oficer przedstawiany w sowieckich filmach czasu wojny. Dla powojennych generacji, taki wizerunek wydaje się być karykaturalny.

Dla każdego normalnego człowieka działania „polskich intelektualistów” i „polskich patriotycznych władz” , wydają się nie tylko karykaturalne, ale i wysoce niebezpieczne. Ukrytym celem ich postępowania jest sianie nienawiści miedzy naszymi narodami i pchanie Polski do konfrontacji militarnej z potężnym przeciwnikiem. A także, przy okazji, przedstawiane w oczach światowej opinii publicznej, Polski i Polaków, jako nazistów, szowinistów i pieniaczy.

Takie postępowanie, jest wymierzone w najżywotniejsze interesy Polski i nawet najgłośniejsze „patriotyczne” ujadanie tej sfory, ukryć tego nie zdoła!

=====================

za: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/130989,w-imieniu-polskiego-narodu-polskie-elity-iii-rp

[i] http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/130800

[ii] https://youtu.be/OzBGc7UCpiU

[iii] http://russia-insider.com/en/politics/polish-intellectual-calls-killing-russians-live-tv-video/ri13822

———

Pekok Antylichwiarz 13 Kwiecień 2016 o 20:53
27 grudnia 2015 r. zamieściłem jego profil na fejsbukowej grupie „Demaskujemy syjonistycznych trolli na fb” https://www.facebook.com/groups/228769433931632/?fref=ts

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s